19-06-2018: Πρόσκληση εκπαιδευτικών γενικής και ειδικής αγωγής(Από ΣΜΕΑΕ ή Τ.Ε σε ΣΜΕΑΕ Ή Τ.Ε) για υποβολή αίτησης απόσπασης εντός Π.Υ.Σ.Π.Ε. του διδακτικού έτους 2018-2019

Η Διεύθυνση Π.Ε Κέρκυρας

Καλεί:

Τους εκπαιδευτικούς όλων των ειδικοτήτων, Γενικής και Ειδικής Αγωγής(Από ΣΜΕΑΕ ή Τ.Ε σε ΣΜΕΑΕ ή Τ.Ε), που επιθυμούν να αποσπαστούν σε σχολικές μονάδες εντός Π.Υ.Σ.Π.Ε. , να υποβάλουν αίτηση σύμφωνα με τα υποδείγματα που σας κοινοποιούμε, στη Δ/νση Π.Ε  Κέρκυρας, έως  και 31 Ιουλίου 2018, και ώρα 15.00 μ.μ, υποβάλλοντας ταυτόχρονα και τα σχετικά προβλεπόμενα δικαιολογητικά βάσει των οποίων θα γίνει η μοριοδότηση των αιτήσεων.

Κατά το ίδιο χρονικό διάστημα καλούνται να υποβάλουν δήλωση προσωρινής τοποθέτησης όσοι εκπαιδευτικοί παραμένουν στη διάθεση του Π.Υ.Σ.Π.Ε .

Όσοι εκπαιδευτικοί έχουν ήδη προσκομίσει δικαιολογητικά για τη διαδικασία των μεταθέσεων  δε χρειάζεται να τα προσκομίσουν εκ νέου, παρά μόνο αν υπάρχει μεταβολή στην οικογενειακή τους κατάσταση ή σε άλλα στοιχεία.

Δικαίωμα υποβολής αίτησης απόσπασης έχουν όλοι οι εκπαιδευτικοί Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης, με εξαίρεση όσους:

α) είναι στελέχη της εκπαίδευσης και η θητεία τους λήγει μετά τις 31-08-2018,

β) υπηρετούν σε θέσεις με θητεία η οποία λήγει μετά τις 31-08-2018.

Τηλ .επικοινωνίας:26610 23602  (Γραμματεία Π.Υ.Σ.Π.Ε)

26610 39014  (Γραμματεία ΔΙΠΕ Κέρκυρας)

Fax : 2661047202

Mail: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Η ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

ΑΙΤΗΣΗ ΑΠΟΣΠΑΣΗΣ ΣΕ ΣΜΕΑ